Rzeczoznawcy w górnictwie

Bardzo ważne jest żeby sprawdzać na bieżąco wszystkie maszyny, które są używane w kopalniach. Wystarczy jeden mały błąd żeby doprowadzić do tragedii, dlatego trzeba zrobić wszystko żeby ten czynnik wyeliminować. Specjalistyczne Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego zajmuje się właśnie takim nadzorem. Zatrudnia najlepszych w Polsce rzeczoznawców, którzy wiedzą jak sprawdzać wszystkie maszyny używane w górnictwie.

Badanie maszyn

Firma zajmująca się badaniem stanu technicznego maszyn ma bardzo odpowiedzialną pracę, dlatego trzeba naprawdę być doświadczonym żeby pracować w takim miejscu. Sprawdzane są praktycznie wszystkie urządzenia, które zjeżdżają pod ziemię. Na pierwszy rzut trafiają wyciągi szybowe, urządzenia do transportu węgla, ludzi i maszyn, sprawdzane są urządzenia ciśnieniowe i dźwigowej.

1

To pokazuje jak ważne jest dokładnie sprawdzanie maszyn. Tutaj nie ma miejsca na jakikolwiek błąd, dlatego trzeba zrobić wszystko żeby sprawne maszyny nie powodowały niebezpieczeństwa dla pracujących pod ziemią ludzi.

Rzeczoznawcy sprawdzają również stan lin, które jakby nie patrzeć mają kluczowe znaczenie i są narażone na bardzo ciężką pracę. Jeśli dojdzie do uszkodzenia liny to lepiej nie myśleć, co mogłoby się zdarzyć.

Maszyny, które uczestniczą w wyrobiskach są często zagrożone wybuchem, a zatem trzeba je bardzo często sprawdzać tak żeby uniknąć niemiłych niespodzianek. Dopóki są w Polsce i na świecie kopalnie dopóty będą potrzebne firmy, które dokładnie przyglądają się działania maszyn i pilnują żeby ludziom pracowało się bezpieczniej.

Publikacja pochodzi z: badania nieniszczące – dobra rada

2 thoughts on “Rzeczoznawcy w górnictwie

 • 30 czerwca 2018 at 23:13
  Permalink

  Fascynujące, lecz generalnie to znam ciekawsze nowiny.

  Reply
 • 3 sierpnia 2018 at 08:35
  Permalink

  Super artykuł, od dawna myślałem, że to prawda

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *