Pionowe cz poziome – wybór żaluzji

Kupując żaluzje trzeba wykonać ważnego wyboru – jakie żaluzję należy wybrać? Powinny one być poziome, czyli tradycyjne żaluzje włoskie, czy też pionowe, zwane vertical?

Wybór żaluzji do pokoju

Wybór żaluzji jest dowolny, ale trzeba kierować się zasadą, że w tym samym pomieszczeniu powinny one być do siebie podobne. W końcu bardzo głupio wyglądałoby gdyby jedna żaluzja była w pomieszczeniu pionowa a druga pozioma! Takie rozwiązanie tylko i wyłącznie wprowadziłoby wizualny chaos w pomieszczeniu i na pewno w niczym by nie pomogło. Z pewnością klasyczne żaluzje Szczecin poziome, czyli żaluzje weneckie, są popularniejsza, poza tym zazwyczaj są wykonane w całości z plastiku. Natomiast żaluzje pionowe wykonane są zazwyczaj z grubych pasów materiału. Nie ma żadnej zasady, która mówi jaki wybór będzie lepszy.

rolety1

Z pewnością jednak w przypadku małych i niskich okien sprawdzą się lepiej pionowe rozcięcia, ponieważ optycznie wydłużą okna. Podobnie, kiedy ktoś ma wąskie okna i chce je optycznie poszerzyć to powinien wybrać żaluzje poziome.

2 thoughts on “Pionowe cz poziome – wybór żaluzji

 • 1 lipca 2018 at 09:11
  Permalink

  Zwyczajowo nie piszę postów, jednak ten tekst jest bardzo dobry.

  Reply
 • 1 sierpnia 2018 at 19:07
  Permalink

  Zwyczajowo nie piszę postów, lecz ten wpis jest bardzo atrakcyjny.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *